Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

Pierwszy w regionie Cross Duathlon (połączenie jazdy na rowerze z bieganiem), projekt „Od starszaka dla pierwszaka”, wycieczki krajoznawcze, rajd rowerowy „Szlakiem Sanu i Tanwi”, animacje dla najmłodszych – to tylko kilka z licznych działań „Rowerzystów ze Stali”. Lubisz aktywny tryb życia? Chcesz udzielać się społecznie i działać na rzecz lokalnej społeczności? Dołącz do Stowarzyszenia.

Jak podkreśla Prezes organizacji Klaudia Kowalska, „Rowerzyści ze Stali” to ludzie, których połączyła pasja do roweru, wspólne cele oraz marzenia. - Rower to przygoda, a do naszego Stowarzyszenia może się przyłączyć każdy, kto kocha sport oraz usilnie dąży do celu - dodaje Prezes „Rowerzystów ze Stali”. W stowarzyszeniu działają osoby zajmujące się edukacją na temat bezpieczeństwa, biorące udział w zawodach rowerowych jak Cyklokarpaty czy też takie, które dobrze czują się w organizowaniu wycieczek krajoznawczych. - Warto zaznaczyć, że turystyka rowerowa to jeden z naszych nadrzędnych celów – mówi Sekretarz Stowarzyszenia Łukasz Banasik.

Działania na rzecz dzieci i nie tylko Stowarzyszenie jest organizatorem pierwszego projektu edukacyjnego dla dzieci „Od starszaka dla pierwszaka”. Jego głównym przesłaniem jest bezpieczeństwo najmłodszych w ruchu pieszym i drogowym. W 2018 r. wystartuje druga edycja projektu i obejmie swoim zasięgiem wszystkie szkoły podstawowe w Stalowej Woli. „Rowerzyści ze Stali” oprócz mas krytycznych i rajdów są organizatorami pierwszego w naszym regionie Cross Duathlonu – dwuboju (połączenia jazdy na rowerze z bieganiem). - W przyszłym roku ma odbyć się druga edycja – mówi koordynator imprezy Kamil Korbecki.

Liczy się współpraca „Rowerzyści ze Stali” oprócz uczestnictwa w zawodach rowerowych czynnie angażują się w imprezach biegowych w całej Polsce. Współpracują ze Stalowowolskim Klubem Biegacza. - Mamy dużo wspólnego, nie potrafimy żyć bez sportu i łączy nas pasja. Dlatego wymieniamy doświadczenia i wspólnie udzielamy się w zawodach biegowych – wspomina Magda Banasik członek Stowarzyszenia.

To nie wszystko. Rowerzyści wspólnie z Bractwem Flisackim z Ulanowa zorganizowali rajd rowerowy „Szlakiem Sanu i Tanwi”. Wzięło w nim udział około 50 osób. Budują partnerstwo z lokalnymi firmami. - Bez wsparcia finansowego, nie jesteśmy w stanie funkcjonować i rozwijać się. Wspierają nas takie firmy jak SanBAN Nadsański Bank Spółdzielczy, Tryumf, TIP TOP Rowery i Narty, E-Bilans Plus, Elmat czy P.H.U. Edward Buława - ŠKODA – podkreśla Skarbnik stowarzyszenia Katarzyna Oleszczuk. - Dobrze układa nam się współpraca z Centrum Organizacji Pozarządowych, Bike Club z Janowa Lubelskiego czy Nadleśnictwem Rozwadów. Wspierają nas również samorządowcy – dodaje Katarzyna Oleszczuk.

Jako stowarzyszenie jesteśmy otwarci na współpracę z lokalnymi władzami, ośrodkami kultury i sportu. Marzy nam się sekcja kolarstwa górskiego w mieście z regularnymi treningami i profesjonalnym trenerem. Chętnie zaangazujemy się w projekty innych pomysłodawców, jeśli tylko będzie taka propozycja – mówi Wice Prezes Stowarzyszenia Wojciech Pyjor.

Lepsze trasy dla cyklistów Stowarzyszenie wnioskowało o utworzenie brakującego odcinka ścieżki rowerowej w kierunku Jamnicy, czyli o połączenie miejskiej ścieżki rowerowej, która kończy się przy Nadleśnictwie Rozwadów z rowerową ścieżką edukacyjną biegnącą przez las wzdłuż drogi wojewódzkiej relacji Stalowa Wola – Tarnobrzeg. Z obserwacji organizacji wynika, że się udało. Teren już jest przygotowywany pod jej budowę.

Stowarzyszenie „Rowerzyści ze Stali” powstało na początku 2015 r., a jego głównym pomysłodawcą i założycielem jest obecna Prezes – Klaudia Kowalska. Stowarzyszenie łączy ludzi w różnym wieku - od 20 do 50 roku życia. „Rowerzyści ze Stali” zrzeszają na dzień dzisiejszy około 30 członków zwykłych i wspierających. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 502 042 461, www.rowerzyscizestali.pl

Potrzebujesz pomocy w promocji, prowadzeniu księgowości, porad prawnych lub w pisaniu wniosków? Skontaktuj się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 668 639 525. Tworzymy miejsce przyjazne organizacjom pozarządowym!