Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

Działacie w Stowarzyszeniu, Fundacji lub planujecie założyć organizację pozarządową? Potrzebujecie wsparcia prawnego, księgowego w codziennej pracy? A może szukacie lokalu lub środków na realizację waszych działań? Zapraszamy do Centrum Organizacji Pozarządowych! Kiedy i jak korzystać z pomocy?

Oferujemy następujące formy wsparcia dla organizacji pozarządowych:  PORADY PRAWNE W zakresie poradnictwa prawnego, osoby działające w organizacjach pozarządowych lub planujące jej założenie mogą liczyć m.in. na wsparcie w założeniu organizacji, opracowaniu statutu organizacji, przygotowaniu dokumentacji do Krajowego Rejestru Sądowego (zmiany statutu, w zarządzie, składzie komisji rewizyjnej), wyrejestrowaniu organizacji oraz ubieganiu się o statut Organizacji Pożytku Publicznego.

 • KONSULTACJE KSIĘGOWE
  Rachunkowość, bilans zysków i strat, sprawozdania finansowe ... Tak, wiemy, że wielu organizacjom pozarządowym te pojęcia spędzają sen z powiek i nie kojarzą się najlepiej. Wszystkim, którzy oczekują pomocy księgowości, specjalista w tym zakresie m.in.: udzieli informacji na temat zasad prowadzenia rachunkowości w organizacji pozarządowej (polityka rachunkowości, plan kont, etc.), przedstawi zasady prowadzenia dokumentacji, poinformuje o obowiązkach sprawozdawczo - księgowych wobec różnych urzędów, doradzi w sprawach związanych z księgowością w przypadku organizacji prowadzących działalność gospodarczą oraz odpłatną działalność pożytku publicznego.

 • POSZUKIWANIE ŚRODKÓW, POMOC W PISANIU WNIOSKÓW GRANTOWYCH
  Konkursy grantowe dla organizacji pozarządowych to jedno z głównych - jeśli nie jedyne - źródło finansowania. O przyznaniu grantu często decydują detale, dlatego zachęcamy do tego, aby skorzystać z nieodpłatnej porady Specjalisty ds. pisania wniosków dotacyjnych, który pomoże m.in. przygotować wniosek zgodnie z logiką projektową: właściwie określić cele i rezultaty projektu, wskazać problem oraz stworzyć diagnozę, unikać najczęstszych błędów popełnianych we wnioskach o dofinansowanie, właściwie sprecyzować budżet projektu,

 • WSPARCIE MARKETINGOWE
  Zdecydowaną większość Organizacji Pozarządowych nie stać na profesjonalne doradztwo i usługi marketingowe, przez co często są one mało rozpoznawalne. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zapraszamy do nieodpłatnego skorzystania z usług Specjalisty ds. komunikacji społecznej i marketingu, który m.in. podpowie jak: skutecznie promować organizację pozarządową i/lub wydarzenia, dobrze zaplanować kampanię promocyjną i informacyjną, stworzyć dobrą nazwę organizacji / projektu / wydarzenia, określić grupy docelowe działań marketingowych, tworzyć proste i skuteczne komunikaty prasowe, współpracować z przedstawicielami lokalnych mediów, wybrać właściwe narzędzia komunikacji, unikać błędów podczas tworzenia standardowych nośników informacji (plakaty, ulotki), korzystać z prostych narzędzi do budowania własnych serwisów internetowych, komunikować się w mediach społecznościowych działalność organizacji pozarządowej oraz tworzyć wnioski sponsorskie.

 • WSPARCIE LOKALOWE
  W Centrum Organizacji Pozarządowych w Stalowej Woli możecie za darmo „zameldować” swoją organizację pozarządową (np. w celach korespondencyjnych, albo rejestrowych: do Starostwa lub KRS), spożytkować małą salę konferencyjnej na ok. 20-25 osób z dostępem do bezprzewodowego Internetu (np. zorganizować spotkanie Zarządu), posłużyć się wyposażeniem Centrum: laptopami, projektorem multimedialnym.

JAK SKORZYSTAĆ Z POMOCY?
Porady udzielane będą przez Specjalistów w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych w Stalowej Woli, przy ul. Popiełuszki 4 według przyjętego harmonogramu. Aby skorzystać z porady, wystarczy skontaktować się z nami (telefon: 668 639 525, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i wybrać najbardziej dogodny dla siebie termin.

ZAPRASZAMY!